Локомотив София победи Пирин Благоевград с 2:0 в мач от 4-ия

...

Локомотив София надви Пирин в Надежда

Локомотив София победи Пирин Благоевград с  2:0 в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Красимир Станоев даде преднина на " железничарите " от дузпа в края на първото полувреме. Карлос Франса удвои преднината на домакините с гол от директен свободен удар в 83-ата минута.

Така Локо София стига до седмото място във краткотрайното класриане с 6 точки от 4 мача. " Орлетата " остават единствено с 1 точка от началото на сезона.

В 8-ата минута на срещата пристигна първата голова опция. Калоян Кръстев засече центриране отдясно с глава, само че Максим Ковальов съумя да избави.

Четири минути по-късно и Пирин погледна към вратата на " железничарите ". Симеон Александров центира отляво, само че топката бе изчистена в корнер. Последва още едно подаване в наказателното поле, до което още веднъж не стигна футболист на гостите.

В 16-ата минута Ивайло Найденов проби чудесно по десния фланг, той влезе в наказателното поле и пусна пас по земя към Карлос Франса. Бразилецът обаче не съумя да нанесе прекрасен завършващ изстрел и прати топката настрана от вратата.

Даниил Кондраков бе изведен против стража на Локо София в 22-ата минута. Той обаче не бе изпреварен от Александър Любенов, който стигна първи до топката и я улови. Минута по-късно напрежението се трансферира пред другата врата. Красимир Милошев приключи добра офанзива на " железничарите ", само че го направи разочароващо. Той бе открит свободен на ръба на накзателното поле, само че изстрелът му не бе прецизен.

В 33-ата минута Бруно Франко сподели страхотна техника против Христо Попадийн. След това той потърси Карлос Франса, само че подаването не бе комфортно за бразилеца, който се опита триково да я пропусне към различен състезател на Локомотив. Топката обаче бе изчистена от гостите.

Три минути след това Красимир Станоев опита изстрел от сериозна отдалеченост. Мощният му шут обаче срещна негов съотборник. В 41-ата минута Симеон Александров стреля от отдалеченост, без съществени проблеми за Александър Любенов на вратата на домакините.

В края на първото полувреме Калоян Кръстев стреля по земя, а Максим Ковальов не се оправи добре - топката го удари в тялото, а до нея се опита да стигне Галин Минков, който обаче бе препънат от стража на Пирин. Владимир Вълков уточни бялата точка за дузпа. Красимир Станоев се нагърби с осъществяването на наказателния удар. Той стреля невъзмутимо и изведе Локо София напред в резултата.

Четири минути след подновяването на игра Карлос Франса се впусна на самостоятелен рейд, нахлу в наказателното поле и потърси Калоян Кръстев. Вторият обаче не съумя да нанесе добър изстрел, който да затрудни Максим Ковальов.

В 58-ата минута Бруно Франко си опита шанса с изстрел от отдалеченост след безредие в наказателното на Пирин. Мощният шут на Франко обаче прелетя надалеч от задачата.

Локомотив София бе доста покрай гола в 67-ата минута. След безредие в наказателното на " орлетата ", топката бе пусната към свободния Калоян Кръстев на далечната греда. Той обаче не съумя да стигне до топката и да я добави в опразнената врата.

Две минути по-късно Диого Тешейра стреля отвън пеналтерията, а Ковальов се намеси чудесно и мазета.

В 73-ата минута Симеон Александров бе изведен в наказателното поле на домакините. Той съумя да си бутне топката и да преодолее излезлия напред Александър Любенов, по-късно обаче Александров стреля над напречната греда и изпусна най-чистото състояние за Пирин от началото на мача.

Три минути по-късно Карлос Франса бе изведен с дълго подаване. Той остана очи в очи със стража на Пирин, а с майсторско осъществяване съумя да го трансферира - топката се озова в мрежата. Веднага обаче останаха подозрения за засада, а ВАР се намеси. В последна сметка попадението бе анулирано.

В 83-ата минута Карлос Франса получи късмет да стреля от директен свободен удар и го направи по необикновен метод. Бразилецът прати топката в сглобката, Максим Ковальов съумя да я допре, само че не и да извади шута на Франса - 2:0 за Локомотив София.

FT Локомотив София - Пирин Благоевград 2:0

1:0 Красимир Станоев 45+3'

2:0 Карлос Франса 83'

Съставите на двата тима:

Локомотив София:  24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками, 15. Лука Иванов – 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов – 20. Диого Тешейра, 11. Карлос Франса, 9. Калоян Кръстев

Резерви:  1. Бабукар Гайе – 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 14. Михаел Чиликов, 17. Теодор Иванов, 33. Алан Диас, 45. Димитър Митков, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре

Треньор:  Стойчо Стоев

Пирин:  12. Максим Ковальов – 83. Христо Попадийн, 25. Илиан Костов, 29. Мартин Бачев (К), 27. Георги Върбанов – 8. Дмитро Семенив, 4. Айуб Абу – 19. Юго Камано, 10. Данил Кондраков, 33. Симеон Александров – 17. Борис Тютюков

Резерви:  1. Марио Кирев – 5. Николай Бодуров, 9. Станислав Костов, 13. Влади Ласков, 14. Мартин Георгиев, 16. Алекс Педински, 18. Велислав Минков, 28. Васил Христов, 30. Любомир Тодоров